Onyx

Oniks taşı yarı değerli doğal taşlar kategorisinde yer alır.

Oniks taşı kuvars çeşidi olan bir çeşit kalsedondur. Oniks taşı Lav gazı boşluklarında silika biriktiğinde oluşur. Oniks taşı genellikle siyah bir taştır ancak kahverengi, pembe, kırmızı ve yeşil olan oniks taşları da vardır. Oniks kelimesi, “onux” kelimesinden gelir. “pençe” ve “tırnak” anlamına gelmektedir. Bunun sebebi taş üzerinde bulunan damarlar tırnağa benzemektedir. Oniks taşı yarı değerli doğal taşlar kategorisinde yer alır.

Meksika, ABD, Peru, Madagaskar, Hindistan, Afganistan ve Brezilya’da başlıca oniks kaynakları bulunmaktadır.

Oniks taşı çakraları açabilir ve pozitif enerjinin akışını daha iyi sağlayabilir. Sağlıklı bir enerji akışı olduğunda kendinizi daha hafif, daha canlı ve daha enerjik hissedersiniz.

Oniks taşının şifa veren enerjileri kederi, üzgüntüyü ve depresyon gibi duyguları uzaklaştırmada etkilidir. Duygusal anlamda iyileşmenizi sağlar ve size umut ve pozitif duygu aşılar.

Oniks taşı kendinize güvenmenizi sağlar. İnsanlarla yüzyüze görüşmenizde ya da bir kalabalıkta konuşmanız gerekiyorsa ikna edici ve rahat bir şekilde konuşmanızı sağlar.

Oniks taşı kişiye iç huzur ve saf enerji verir. Endişe, korku, gerginlik gibi duygu durumlarını tamamen giderir. Oniks gerek kişisel hayatınızda gerek iş hayatında karşılaşmış olduğunuz zorluklar karşısında size güçlü destek sağlar. Size yönelen negatif enerjileri engelleyip bir savunma taşı olarak hareket eder.

Oniks taşı tüm hedeflerinizi gerçekleştirmeniz ve hayattaki görevinizi yerine getirmeniz için size rehberlik edecek.

Oniks Taşı Şifa ve Sağlık Özelliği

Oniks taşı böbreklerin ve gözlerin durumunu iyileştirmede çok etkili olduğu bilinmektedir. Oniks taşının iyileştirici özellikleri, kemik iliği hastalıkları, kemik, diş ve yumuşak doku rahatsızlıklarından muzdarip olanlar için de faydalıdır.

Oniks taşı hücrelerin zarar görmesine engelleyen ve hatta kilo vermenize yardımcı olabilecek iyileştirici özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.

Oniks taşı sinirlerin işlevlerini geliştirebilir ve duyu organlarını, özellikle kulaklarla ilişkili olanları güçlendirebilir. Bu taşın işitmeyi iyileştirdiği düşünülür ve hastalıkların veya iç kulak sorunlarının tedavisinde yardımcı olduğu bilinmektedir.

Oniks taşı bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıktan hızlı bir şekilde kurtulmanızı sağlar. Bu taş ayrıca nüksleri önlemeye yardımcı olabilir. Besin maddelerinin emilmesinde faydalı olabilir. Oniks ayrıca hücre rejenerasyonunu uyarmak için kullanılabilir.

Oniks ve Zenginlik

Oniks taşının servet, bolluk ve refahın enerjilerini getirdiği bilinmektedir. Mali açıdan zorlu zamanlarda size destek olacak ve iyi kararlar verebilmeniz için keskin bir odaklanma şansı verir.

Bu taş çalışma süreleri boyunca enerjinizi merkezleyecektir ve fiziksel ve zihinsel stresten kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Olumsuz deneyimleri olumlu bir şeye dönüştürmeye yardımcı olur.

Oniks Taşı Aşk ve İlişkiler

Oniks taşı cinsel dürtülerinizi kontrol etmenize ve yönetmenize yardımcı olacaktır. Oniks taşı ilişkide yaşanan olumsuzluk durumunda enerjileri ile ilişkinizi koruyacak ve birbirinize bağlılığınızı güçlendirecek.

Umutsuzluk ve üzüntüyü sizden tamamen uzaklaştırır. İlişkinizi güven üzerine kurmanızı sağlar. Bu taş ruh halinizi dengeler ve böylece öfke halini yaşamazsınız. Daha fazla sabırlı ve anlayışlı olursunuz.

Oniks taşının güçlü ve dengeleyici enerjileri sayesinde sizin ve eşiniz arasındaki dürüstlük ve saygınlık artar. Aynı zamanda karakterinizin gücünü arttırır. Oniks taşı evliliğinizde veya ilişkinizde kalıcı mutluluk, güven ve istikrar sağlar.

Bu taşın yatıştırıcı enerjisi sayesinde gece boyunca kesintisiz ve derin bir halde uyuyabilirsiniz.  Oniks taşı kişiye yenilenmeyi getiren, sezgileri güçlendiren ve mutluluğu arttıran bir taştır.

Hindistan’da oniks taşı nazardan korunmak için kullanılır. Bu taşı takmanın duygusal yoğunluğun emilmesine ve yumuşatılmasına, zekanın keskinleşmesine yardımcı olabileceğine inanılmaktadır.

Fiziksel düzeyde Oniks taşı fiziksel dayanıklılığı arttırdığı ve böbrekleri, kalbi, gözleri ve sinirleri güçlendirdiğine inanılmaktadır. Bu taş aynı zamanda doğumda yardımcı olduğu bilinmektedir.

Oniks kötü alışkanlıklardan kurtulmak söz konusu olduğunda destek taşı olarak bilinir. Yaşamın fiziksel ve zihinsel taleplerini ele alabilmeniz için gücünüzü, dayanıklılığınızı ve canlılığınızı geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Oniks taşı sezgisel yeteneklerinizi canlandırmak için mükemmel bir taştır. Bu taş duygusal bedeninizi dengeleyecek ve topraklayacaktır.

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Yardım Hattı