Onyx

Niltaş Granit ile en uygun onyx satışı! Onyx çeşitleri Niltaş Granit'te kaliteli ve uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Sizde onyx taşlar hakkında bilgi almak istiyorsanız Niltaş Granit detaylıca onyx taşlar hakkında bilgi vermektedir.

Oniks taşı kuvars çeşidi olan bir çeşit kalsedondur. Oniks taşı Lav gazı boşluklarında silika biriktiğinde oluşur. Oniks taşı genellikle siyah bir taştır ancak kahverengi, pembe, kırmızı ve yeşil olan oniks taşları da vardır. Oniks kelimesi, “onux” kelimesinden gelir. “pençe” ve “tırnak” anlamına gelmektedir. Bunun sebebi taş üzerinde bulunan damarlar tırnağa benzemektedir. Oniks taşı yarı değerli doğal taşlar kategorisinde yer alır.

Meksika, ABD, Peru, Madagaskar, Hindistan, Afganistan ve Brezilya’da başlıca oniks kaynakları bulunmaktadır.

Oniks taşı çakraları açabilir ve pozitif enerjinin akışını daha iyi sağlayabilir. Sağlıklı bir enerji akışı olduğunda kendinizi daha hafif, daha canlı ve daha enerjik hissedersiniz.

Oniks taşının şifa veren enerjileri kederi, üzgüntüyü ve depresyon gibi duyguları uzaklaştırmada etkilidir. Duygusal anlamda iyileşmenizi sağlar ve size umut ve pozitif duygu aşılar.

Oniks taşı kendinize güvenmenizi sağlar. İnsanlarla yüzyüze görüşmenizde ya da bir kalabalıkta konuşmanız gerekiyorsa ikna edici ve rahat bir şekilde konuşmanızı sağlar.

Oniks taşı kişiye iç huzur ve saf enerji verir. Endişe, korku, gerginlik gibi duygu durumlarını tamamen giderir. Oniks gerek kişisel hayatınızda gerek iş hayatında karşılaşmış olduğunuz zorluklar karşısında size güçlü destek sağlar. Size yönelen negatif enerjileri engelleyip bir savunma taşı olarak hareket eder.

Oniks taşı tüm hedeflerinizi gerçekleştirmeniz ve hayattaki görevinizi yerine getirmeniz için size rehberlik edecek.

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Yardım Hattı