Patlatma Doğal Taşlar

Patlatma taş duvar kaplama modelleri renk ve ebat seçenekleriyle yüzlerce seçenek oluşturmaktadır.

Patlatma Taş, doğal taşların özel makineler kullanılarak kırılması ile üretilen fileli veya filesiz duvar kaplama ürünüdür. Taşın makinede sıkıştırılarak kırılması sonucunda üretildiğinden “Patlatma Taş” ismi verilmiştir. Patlatma Taş üretiminde en çok tercih edilen doğal taşlar; Mermer, Traverten ve Limra’dır.
Patlatma taşlar ekstra bir kimyasal kullanılmadan tamamen doğal madenlerden çıkarılmaktadır,Bu nedenle doğaltaş’lar uzun ömürlüdür.Patlatma taşların kullanılabileceği alanlar isteğe göre değiştirilebilir.
Patlatma taş kaplama ürünleri tüm mimari projelerde ve bina dış cephe kaplamalarında kullanılmaktadır. Patlatma taş duvar kaplama modelleri renk ve ebat seçenekleriyle yüzlerce seçenek oluşturmaktadır.

Patlatma Taşlar Nasıl Kullanılır?

Patlatma taşların kullanımı oldukça kolaydır. Dilediğiniz her ortamda kullanıma uygundur. Kuru, nemli, sıcak, soğuk fark etmeden istediğiniz her yüzeyde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Banyoda, duş içi ve etrafında, mutfak tezgah arasında, yemek odası duvarında, salonda, şömine ve pencere etrafında, dış cephe kaplamalarında ve aklınıza gelebilecek her yüzeyde dilediğinizce kullanılmaya uygundur.

Patlatma taşların kaplanması da oldukça kolaydır. Seçtiğiniz yüzeyi taş yapıştırıcı sıva ile kapladıktan sonra zevkinize ve mekanınıza en uygun olan patlatma taşları yüzeye dizmeye başlayın. Ardından kurumaya bırakın. Ve ardından mekanınızın yenilenmiş görünümünün keyfini çıkarın. Dilerseniz taş kaplama işleminden sonra sıvı veya sprey cilalar yardımı ile kaplamanızın görünümünü daha parlak ve göz alıcı hale getirebilirsiniz. Dilerseniz de doğal ve natürel görünümünü koruyarak ferah bir dekorasyonun tadını çıkarabilirsiniz.

Patlatma Taş Çeşitleri Nelerdir?

Patlatma taşlar genellikle traverten, mermer, limra ve oniks gibi taşlardan yapılır. Ancak farklı seçenekler de bulmak mümkündür. Taşların renkleri ve dokuları çıkarıldıkları bölgeye göre farklılık göstermektedir. Doğanın sunduğu binlerce renk tonu arasından zevkinize en uygun olanı seçerek evinizi baştan yaratabilirsiniz.

Siz de evinizi baştan yaratacak ufak dokunuşlar arıyorsanız, sitemizden sizler için seçtiğimiz patlatma taş modellerine göz atın.